Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dnia 1 listopada wprowadziliśmy nową kategorię wagową w DPD, a także umożliwiliśmy nadawanie przesyłek niestandardowych u tego przewoźnika.

Cennik DPD z uwzględnieniem nowych kategorii wagowych znajdziecie w pliku PDF. Dzięki nowym stawkom na cieszącej się wśród Was największą popularnością przesyłce do 10kg, zaoszczędzicie aż 1,23 zł brutto w porównaniu do poprzedniej ceny.

Jeżeli będziecie chcieli nadać paczkę niestandardową, przed wysyłką koniecznie zapoznajcie się z charakterystyką takiej paczki.

Paczka niestandardowa w serwisie krajowym to paczka, która spełnia minimum jeden z poniższych warunków:

  • Paczka o kształcie cylindrycznym, okrągłym, owalnym np. tuba, wałek z tkaniną
  • Paczka o nieregularnych kształtach, w tym paczki, które nie są zapakowane w karton/opakowanie o regularnych kształtach
  • Paczka z wystającymi elementami lub owinięta w materiał uniemożliwiający swobodne przesuwanie po sorterze takie jak guma, itp.
  • Opony, jeśli są zapakowane niezgodnie z wytycznymi DPD Polska (szczegółowe informacje zawiera – Instrukcja prawidłowego pakowania opon w DPD Polska)
  • Paczka, której maksymalna długość przekracza 175 cm (jednakże nie dłuższa niż 250 cm)
  • Paczka składająca się z dwóch odrębnych części połączonych w jedną całość np. za pomocą folii stretch, taśmy
  • Paczka gabarytowa

Szczegółowe informacje zawierają – Zasady przyjmowania towarów do transportu w DPD Polska. W serwisie Sendit nie ma możliwości nadania palet niestandardowych (punkt 4).

Wszystkie paczki zapakowane w opakowania firmowe DPD są paczkami standardowymi. Za opakowania firmowe DPD uznaje się: koperty tekturowe, foliopaki oraz firmowe opakowania kartonowe opatrzone logo DPD.

Przesyłki niestandardowe są objęte dodatkową opłatą 11,07 zł brutto (9 zł netto).

W serwisie Sendit nie ma możliwości nadania międzynarodowej paczki niestandardowej.

Pozdrawiamy
Zespół Sendit